To content (skip navigation)

Bezpłatne Lekcje Próbne dla najmłodszych w Wilanowie

NIEMOWLAKI W KRAINIE DŹWIEKÓW 

Zajęcia rozpoczynamy z niemowlakami od 4. miesiąca życia. W specjalnie przygotowanym, przyjaznym dla niemowląt pomieszczeniu, mającym wiele przestrzeni do zabawy, spotykają się raz w tygodniu dzieci i ich rodzice, aby w grupie Foczki Robby zdobywać pierwsze doświadczenia z muzyką. Foczka Robby jest postacią prowadzącą program. Z Foczką Robby maluchy przez okres jednego roku poznają świat muzyki. Każde dziecko może mieć do dyspozycji wspaniałą książeczkę z kolorowymi ilustracjami, piosenkami, wierszami i fachowymi komentarzami specjalisty neurologa, dr Rosemarie Richter, na temat rozwoju dziecka. Przygotowana została również płyta CD ze specjalnie zaaranżowanymi piosenkami dla niemowląt.

 

Różne instrumenty muzyczne, zabawki i przedmioty codziennego użytku sprawiają, że wspólne spotkania odnoszące się do spraw życia codziennego są ciekawe i kształcące, zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Ogromne znaczenie mają tematy takie jak np. "Kąpiel", "Spanie", "Ząbkowanie", "Uczymy się mówić", "Urodziny", "Choroba", "Raczkowanie", "Przewijanie". Przy uwzględnieniu różnych kanałów postrzegania dziecka i jego doświadczeń sensomotorycznych, niemowlakom proponowane są różnorodne formy pierwszego kontaktu z muzyką (umuzykalnianie).

Istotą Programu jest zasada "SWOBODNEGO ODKRYWANIA". Dajemy niemowlakom możliwość samodzielnego poznawania proponowanych rzeczy na własnym, samodzielnie wybranym poziomie nauczania. Owe odkrywanie wsparte jest wspólnym śpiewem, słuchaniem muzyki, zabawą w ruchu. Zasadniczym założeniem zajęć jest to, aby możliwie dużo się działo, a możliwie mało "mówiło". Rola rodziców ogranicza się do pozycji obserwatorów, zbierających owoce swojej dotychczasowej aktywności.

 

Na zajęcia zapraszamy dzieci od 4 do 18 miesiąca życia (z jednym z rodziców
lub opiekunem)
Czas trwania kursu to 1 rok, a każde spotkanie trwa 45 minut.
Cena kursu "Niemowlaki w Krainie Dźwięków” wynosi 180zł/miesiąc.
Przy zapisie malucha obowiązuje wpisowe w wysokości 200zł. 

SZKRABY I MUZYKA 

 

Zabawy ruchowe przy muzyce dla dzieci pomiędzy 18 miesiącem a 4 rokiem życia.

Radość wspólnej nauki - to pierwszoplanowe hasło programu rozwojowego "Szkraby i Muzyka" przygotowanego specjalnie dla dzieci w wieku od 1,5 do 4. roku życia. W okresie tym rozwój dziecka przebiega błyskawicznie. Dzieci uczą się panować nad swoim ciałem, wykonywać ruchy "ciężkie" i "delikatne", zwiększa się ich samodzielność. Następuje szybki rozwój mowy. Dzieci w zabawach zaczynają naśladować świat dorosłych i szukają kontaktu z rówieśnikami.

Program "Szkraby i Muzyka" wspiera ten dynamiczny rozwój.
Śpiew, taniec, ruch, słuchanie, wykonywanie prac plastycznych i muzykowanie - w ten sposób  odwołujemy  się  do  intelektualnych  i  muzycznych  uzdolnień,   które   drzemią w każdym dziecku. Rozbudzamy jego CIEKAWOŚĆ, WYOBRAŹNIĘ oraz TWÓRCZE MYŚLENIE, czyli siły kształtujące zdolności i talent dziecka..

Raz w tygodniu, grupa 8-10 małych Szkrabów i ich rodziców spotyka się z Ośmiorniczką Krakim, maskotką programu. Poprzez śpiewanie piosenek, ćwiczenia rytmiczne, muzyczne opowiadania oraz zabawy z wykorzystaniem instrumentów perkusyjnych następuje naturalne wprowadzenie muzyki do świata dziecka. Główny punkt ciężkości położony jest na rozwijanie muzycznej wyobraźni i wrażliwości oraz radości ze wspólnego muzykowania. Różnorodność wykorzystywanych technik i narzędzi wspiera proces nauczania. Jako aktywni uczestnicy zajęć będą mogli Państwo obserwować, w jaki sposób Wasze dziecko spontanicznie i bez przymusu poznaje dźwięki i rytmy. Wspólne śpiewanie i zabawa wpływają bardzo korzystnie na językowy rozwój dziecka, a wspólne "działanie" wzmacnia więzi między rodzicami i dziećmi. Ale przede wszystkim sprawia ogromną radość! Materiały wykorzystywane na zajęciach (książeczki z obrazkami, zeszyty dla rodziców i płyty kompaktowe) na pewno zainspirują Państwa do wspólnej zabawy z dzieckiem także w domu.

Na zajęcia zapraszamy dzieci od 1,5 roku do  4 roku życia (z jednym z rodziców
lub opiekunem)
Czas trwania kursu to ok.2 lat, a każde spotkanie trwa 45 minut.
Opłata za kurs „Szkraby i Muzyka” wynosi 200zł/miesiąc.
Przy zapisie malucha obowiązuje wpisowe w wysokości 200zł.