To content (skip navigation)

ZAPISY DO SZKOŁY

1. Niemowlaki w Krainie Dźwięków   

Przy uwzględnieniu różnych kanałów postrzegania i doświadczeń sensomotorycznych, proponowane są dzieciom różnorodne formy pierwszego kontaktu i percepcji muzyki. Istotą projektu jest zasada "swobodnego odkrywania", która daje dzieciom możliwość poznawania proponowanych rzeczy na własnym, samodzielnie wybranym poziomie nauczania. Podczas zajęć chwilami rola rodziców ogranicza się do pozycji obserwatorów, zbierających owoce swojej dotychczasowej aktywności.

Uczestnicy zajęć
Dzieci od 4. do 18. miesiąca życia (z jednym z rodziców lub opiekunem)
Czas trwania kursu
Ok. 1 roku

 2. Szkraby i Muzyka   

Śpiew, taniec, ruch, słuchanie, wykonywanie małych prac plastycznych i muzykowanie - w ten sposób odwołujemy się do muzycznych i twórczych uzdolnień, które drzemią w każdym dziecku. Każda godzina zajęć poświęcona jest odrębnemu tematowi, który przewija się przez cały czas trwania spotkania. Treść zajęć nawiązuje do doświadczeń dzieci i pobudza ich zainteresowania. Różnorodność wykorzystywanych instrumentów, wspiera proces nauczania. Główny punkt ciężkości położony jest na rozwijanie muzycznej wyobraźni oraz radości ze wspólnego muzykowania.
Wspólne śpiewanie i zabawa wpływają bardzo korzystnie na językowy rozwój dziecka, a wspólne "działanie" wzmacnia więzi między rodzicami i dziećmi.

Uczestnicy zajęć
Dzieci od 18. miesiąca życia do 4 lat (z jednym z rodziców lub opiekunem)
Czas trwania kursu
Ok. 2 lat

3. JMC – Junior Music Course – program uczy świadomego słuchania, śpiewania i grania na instrumentach klawiszowych. Podczas zajęć dzieci zapoznają się również z notacją oraz terminologią muzyczną. 

Uczestnicy zajęć
Dzieci od 4.-5. roku życia
Czas trwania kursu
2-3 lata

4. Junior Step Fundamental Course - program stworzony z myślą o dzieciach, które rozpoczynają naukę muzyki w wieku 6-8 lat. Wysoce motywujące nauczanie grupowe stanowi podstawę kompleksowej i jednocześnie radosnej edukacji muzycznej. Podręczniki zawierają różnorodny repertuar wraz z graniem akordowym, solfeżami, piosenkami, zespołami i teorią muzyki, a wszystko to zostało połączone w taki sposób aby wspierać szczęśliwy rozwój muzyczny. 

Uczestnicy zajęć 

Dzieci w wieku 6-8 lat 

Czas trwania kursu 

1 rok 

5. FK – Fun Key – keyboard

„Fun Key" umożliwia odpowiednie wykształcenie zarówno solistów, jak i muzyków zespołowych. W niewielkich grupach uczestnicy zajęć pracują nad bogatym repertuarem, zróżnicowanym stylistycznie. Oprócz nauki gry i wykształcenia słuchu muzycznego, rozwijane są twórcze umiejętności, takie jak: harmonizowanie, aranżowanie utworów oraz improwizacja.

Uczestnicy zajęć
Dzieci od 8. roku życia, młodzież i dorośli

6. Gitara klasyczna 

oferuje wszystkim chcącym nauczyć się grać na gitarze klasycznej (ew. akustycznej), muzykę od Bacha do Beatlesów. Program ten umożliwia naukę gry, w oparciu o szeroki, specjalnie dostosowany repertuar solowym i zespołowy. Integralną częścią kursu jest także kształcenie słuchu muzycznego, rozwój umiejętności improwizacji oraz nauka akompaniamentu do śpiewanych piosenek.

Uczestnicy zajęć
Dzieci od 10. roku życia, młodzież i dorośli
Czas trwania kursu
3-4 lata

7. Rock/Pop (Szkoła Muzyki Rozrywkowej YAMAHA)

Efektywne zajęcia dają wiele radości od samego początku. Podręczniki zawierają ćwiczenia oparte na współczesnych stylach takich jak rock, pop, funk, jazz i latin.
    Do program PMS zostały specjalnie przygotowane profesjonalne nagrania repertuarowe, które zwiększają motywację do pracy. Uczestnicy zajęć mają wrażenie, jakby grali z prawdziwym zespołem już od pierwszej lekcji.
To sprawia wiele radości z nauki!

Gitara elektryczna
Flet poprzeczny
Śpiew/wokal

Uczestnicy zajęć
Dzieci od 7. roku życia, młodzież i dorośli